Wydarzenia

Konkurs "Ekologiczny uśmiech"

alt

 

Konkurs "Ekologiczne okienko"

alt

 

SAVE THE CITY – przyjemna i pożyteczna inicjatywa rodziców

W niedzielę 14 czerwca przed godziną 8 ze stacji PKP w Rudzie Talubskiej wyruszyła grupa 20 dzieci pod opieką kilku rodziców. Dokąd zmierzali? Do Warszawy na grę miejską „Ocal miasto". Inicjatorem tej rodzinnej gry, łączącej zabawę z turystyką i twórczym myśleniem był jeden z rodziców, który przygotował szczegółowy projekt i pozyskał fundusze od sponsora – Fundacji PZU.
 

Więcej…

 

Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów gimnazjum

W dniu 24 kwietnia 2015r. w Zespole Szkół w Michałówce odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klasy I b oraz II a gimnazjum. Zostało ono zorganizowane z inicjatywy pani Wioletty Kamińskiej przez Szkolne Koło PCK, którego opiekunkami są pani Anna Osiak i pani Edyta Witak oraz panią Małgorzatę Gałązkę, wychowawczynię klasy I b. Szkolenie poprowadziła prezes Oddziału Rejonowego PCK w Garwolinie pani Renata Liszewska. Celem szkolenia było uzyskanie wiedzy i umiejętności postępowania w stanach zagrożenia zdrowia i życia oraz integracja klas.
 

Więcej…

 

They did it! – One tego dokonały!

Uczennice klasy IV a Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Michałówce zostały laureatkami ogólnopolskiego konkursu plastyczno-językowego „We did it!", zorganizowanego przez Oxford University Press. Wiktoria Bogowska, Gabriela Gontarz, Maja Leszek oraz Sandra Pałyska, pod opieką nauczyciela języka angielskiego pani Anny Osiak, wzięły udział w konkursie, który polegał na opisaniu działań skierowanych na bezinteresowną pomoc osobom należącym do społeczności lokalnej w miejscu ich zamieszkania. Dziewczęta między innymi upiekły babeczki i zorganizowały ich sprzedaż, z której pieniądze przeznaczyły na rzecz osób niepełnosprawnych oraz pomagały w nauce swoim młodszym koleżankom. Swoje działania opisały w języku angielskim i udokumentowały zdjęciami na dużym plakacie. Konkurs wymagał nie tylko zaangażowania ze strony uczestniczek, ale również wsparcia w skoordynowaniu wszystkich działań pomocowych ze strony ich rodziców.
Serdecznie gratulujemy naszym małym bohaterkom!

 
Więcej artykułów…

nasza-gmina

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Szukaj na stronie
Reklama
Rachunek bankowy
Reklama
Polecamy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama