Wydarzenia

EKOSTWORKI – zawładnęły Gminą Garwolin

Gmina Garwolin w marcu ogłosiła konkurs plastyczny do udziału którego przystąpiło 9 placówek oświatowych z terenu Gminy Garwolin. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe: 3-4 latków i 5-6 latków. Celem konkursu była aktywizacja dzieci i podniesienie świadomości ekologicznej oraz budowa postaw proekologiczych. Przedmiotem konkursu było przygotowanie w grupach 4-osobowych pracy plastycznej przestrzennej na temat ochrony środowiska. Tematyka prac obejmowała zakresem ochronę środowiska, pomysł na czystą Ziemię, segregowanie odpadów oraz zwrócenie uwagi na piękno otaczającego nas świata.W zakresie edukacji ekologicznej działania skierowane zostały między innymi na uświadamianie, że życie bez kontaktu z przyrodą jest niemożliwe, a wszystko co jest potrzebne człowiekowi do życia, czerpie on ze środowiska. Wykonanie prac zostało poprzedzone prelekcjami i pogadankami przeprowadzonymi przez nauczycieli  w poszczególnych grupach z zakresu szeroko rozumianej edukacji ekologicznej.

alt

Więcej…

 

Wizyta Pana Wójta w Publicznym Przedszkolu w Sulbinach

Dnia 07.06.2016 r. Publiczne Przedszkole w Sulbinach gościło Pana Wójta Marcina Kołodziejczyka, który w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” zaprezentował przedszkolakom baśń H. Ch. Andersena „Dzielny ołowiany żołnierz”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały pięknej baśni jak również wspaniałych wierszy Ewy Szelburg-Zarębiny, które także usłyszały w wykonaniu naszego gościa. Pan Wójt zainteresował dzieci nie tylko czytanymi tekstami ale także ciekawą rozmową na ich temat.                                   alt

Więcej…

 

Rekrutacja do Publicznego Żłobka w Sulbinach

Informujemy, że w dniach 12.04.2016 r. -29.04.2016 r. odbędzie rekrutacja do Publicznego Żłobka w Sulbinach.

Więcej…

 

"Kobieta ważną jest..."

                 „Kobieta ważną jest....", pod takim hasłem w piątek 18 marca w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej odbyło się spotkanie zorganizowane z myślą o kobietach. Wydarzenie obfitowało w wiele atrakcji i było skierowane do wszystkich kobiet z naszego środowiska lokalnego. Panie, które zechciały wziąć w nim poza zapoznaniem się z wieloma ciekawymi informacjami o profilaktyce nowotworowej, mogły również skorzystać z porad kosmetologa i wizażystki oraz z bezpłatnych zabiegów upiększających, jak również zrelaksować się podczas koncertu naszego szkolnego chóru oraz pokazu gimnastyki artystycznej i tańca. Każda uczestniczka spotkania otrzymała w prezencie ręcznie-robioną broszkę. Broszki zostały wykonane przez uczennice naszego Gimnazjum i były symbolem akcji prowadzonej w naszej szkole.

Więcej…

 

Konkurs plastyczny "Eko-stworek"

Szanowni Państwo,

Wójt Gminy Garwolin zaprasza do udziału w projekcie pn.  Konkurs plastyczny: „Eko-stworek” dofinansowanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnejorganizowanym przez Gminę Garwolin.  

Szczegółowe informacje w załączonych materiałach. Prosimy o zapoznanie się i zgłaszanie do udziału w projekcie.  

Plakaty, regulamin, zgłoszenie placówki i oświadczenia rodziców są do odebrania w Urzędzie Gminy Garwolin w pokoju 209. 

alt

Więcej…

 
Więcej artykułów…

nasza-gmina

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Szukaj na stronie
Reklama
Rachunek bankowy
Reklama
Polecamy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama