Aktualności dot. rolnictwa i ochrony środowiska

Dotyczy: działalności w zakresie prowadzenia targowisk

W związku z występowaniem wirusa Afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Garwolinie przekazuje polecenie Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii „o obowiązku zgłoszenia w odpowiednim terminie do powiatowego lekarza weterynarii zamiaru prowadzenia działalności w zakresie prowadzenia targowisk, na których odbywać się będzie sprzedaż zwierząt, w celu objęcia takiego podmiotu nadzorem weterynaryjnym oraz nadania mu weterynaryjnego numeru identyfikacyjnego i wpisanie go do rejestru podmiotów nadzorowanych”.

Poprawiony (piątek, 12 maja 2017 12:52)

Więcej…

 

Komunikat w sprawie przeprowadzenia ochronnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie w dniach od 25 kwietnia do 8 maja 2017 r.

0272 0001

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (Informacje.pdf)Więcej informacji377 Kb

Poprawiony (czwartek, 20 kwietnia 2017 12:35)

Więcej…

 

Dotyczy wypuszczania drobiu

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Garwolinie informuje, że z dniem 06.04.2017 r. utraciło moc rozporządzenie MRiRW z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz.. U. poz 2091).

W jego miejsce zostało opublikowane rozporządzenie MRiRW z dn. 05.04.2017r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz. U. poz. 722).

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (rozporządzenie MR i RW z dnia 5 kwietnia 2017 r._pdf.pdf)Rozporządzenie MRiRW z dnia 5 kwietnia 2017 r.110 Kb

Poprawiony (czwartek, 06 kwietnia 2017 06:28)

Więcej…

 

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Garwolinie o nakazach i zakazach oraz innych ograniczeniach obowiązujących osoby utrzymujące drób

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Garwolinie informuje, że w dniu 27 grudnia 2016 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz. U. 2016, poz. 2091). Jednocześnie informuje, że obowiązek zawarty w §1 ust 1 punkt 2) litera b) wyżej cytowanego rozporządzenia dotyczy zgłaszania do powiatowego inspektoratu weterynarii miejsc w których utrzymywany jest drób co można realizować poprzez pobranie ze strony internetowej Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Garwolinie i wypełnienie druku zgłoszenia utrzymywania drobiu i nadesłanie go pocztą elektroniczną albo złożenia bezpośrednio w siedzibie tutejszego Inspektoratu.

Inspektorat jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 800-1600.

Adres strony internetowej:http://piwgarwolin.pl/

Adres poczty email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (Rozporządzenie MRiRW.pdf)Rozporządzenie MRiRW144 Kb
Pobierz (Zgłoszenie utrzymania drobiu.pdf)Zgłoszenie utrzymania drobiu68 Kb

Więcej…

 

KOMUNIKAT MAZOWIECKIEGO WOJEWÓDZKIEGO INSPEKTORA OCHRONY ŚRODOWISKA z dnia 21.12.2016 r. Raport „Stan środowiska w województwie mazowieckim w 2015 roku”

„Stan środowiska w województwie mazowieckim w 2015 roku” to kolejne opracowanie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie udostępnione w formie elektronicznej na stronie internetowej Inspektoratu pod adresem: http://wios.warszawa.pl/pl/publikacje-wios/publikacje/1266,Stan-srodowiska-w-wojewodztwie-mazowieckim-w-2015-roku.html w zakładce PUBLIKACJE, które nie zostało wydawane w formie drukowanej.

 

Poprawiony (piątek, 30 grudnia 2016 13:12)

Więcej…

 
Więcej artykułów…

nasza-gmina

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Szukaj na stronie
Reklama
Rachunek bankowy
Reklama
Polecamy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama