Sukcesy osiągnięte przez naszych uczniów

Wyniki konkursu "Ekologiczny uśmiech"

We wrześniu ogłosiliśmy konkurs plastyczny „Ekologiczny uśmiech” podzielony na dwie kategorie wiekowe: 3-4 latków i 5-6 latków. Zorganizowaliśmy konkurs, by aktywizować dzieci i podnieść ich świadomość ekologiczną oraz budować postawy proekologiczne. Dzięki temu od najmłodszych lat wykształca się poczucie odpowiedzialności za własne środowisko. Tematyka prac obejmowała zakresem ochronę środowiska, pomysł na czystą Ziemię i segregowanie odpadów. Zwrócił też uwagę na piękno otaczającego nas świata. Przedmiotem konkursu było przygotowanie w grupach 4-osobowych kolażu na temat ochrony środowiska. W zakresie edukacji ekologicznej działania skierowane zostały między innymi na uświadamianie, że życie bez kontaktu z przyrodą jest niemożliwe, a wszystko co jest potrzebne człowiekowi do życia, czerpie on ze środowiska. Wykonanie prac zostało poprzedzone prelekcjami i pogadankami przeprowadzonymi przez nauczycieli w poszczególnych grupach.

alt

 

Poprawiony (środa, 02 marca 2016 12:35)

Więcej…

 

Wyniki konkursu "Sztafeta ekologiczna"

WYNIKI KONKURSU

Konkurs – „Sztafeta ekologiczna

Dnia 12.10.2015 r. w rywalizacji finałowej projektu pn. „Konkurs- Sztafeta ekologiczna” dofinansowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wzięli udział reprezentanci klas I, II, III wszystkich szkół podstawowych z gminy Garwolin. altPo emocjonujących rozgrywkach zgodnie z kryteriami projektu dnia 12.10.2015 r. Komisja Konkursowa w składzie: Przewodniczący komisji: Karolina Kasprzak – Zastępca Wójta Gminy Garwolin, Członkowie: Kinga Smak – Dyrektor Gminnego Centrum Animacji i Kultury w Sulbinach, Aneta Pawliszewska – Piętka – Inspektor ds. księgowości budżetowej , Magdalena Chrzanowska – Referent ds. Gospodarki Odpadami, Grzegorz Góźdź – Podinspektor ds. rolnictwa, leśnictwa, ochrony środowiska i gospodarki wodnej, Agnieszka Sztylka – Referent ds. zamówień publicznych i funduszy europejskich

wyłoniła zwycięzców konkursu:

I miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im Armii Krajowej w Rębkowie

Nagroda dla szkoły: komputer i drukarka kolorowa

II miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Wójcik w Wilkowyi

Nagroda dla szkoły: komputer i zestaw do karaoke

III miejsce - Publiczny - Zespół Szkół w Michałówce

Nagroda dla szkoły: aparat cyfrowy i telewizor 

Więcej…

 

Finał konkursu "Ekologiczne okienko"

WYNIKI KONKURSU

Konkurs na krótkie formy teatralne – „Ekologiczne okienko”

alt

Zgodnie z kryteriami projektu pn. Konkurs na krótkie formy teatralne – „Ekologiczne okienko” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie komisja konkursowa dnia 15.10.2015 r. w składzie:                                        

Przewodniczący komisji: Marcin Kołodziejczyk – Wójt Gminy Garwolin
Członkowie: Martyna Karaś – Sekretarz,
Kinga Smak – Dyrektor Gminnego Centrum Animacji Kultury w Sulbinach,
Małgorzata Turek – Kozicka – Aktorka teatru „O! MAMY”,
Izabela Miętus – Inspektor Wydziału Oświatowego,
Beata Piotrowska – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej,
Magdalena Chrzanowska – Referent ds. Gospodarki Odpadami

po obejrzeniu przedstawień i głosowaniu publiczności wyłoniła następujących laureatów konkursu:

Zwycięzcami w kategorii - szkoły gimnazjalne :

I miejsce Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej„Drzewo – spektakl ekologiczny”,  scenariusz i reżyseria: Anna Szyszka Nagroda dla szkoły zestaw komputerowy (monitor + stacja)

Zwycięzcami w kategorii - szkoły podstawowe:

I miejsce Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Rębkowie „Ekobajka”, scenariusz i reżyseria: Barbara Szmulik. Nagroda dla szkoły: zestaw komputerowy (monitor + stacja)

II miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny w Woli Rębkowskiej „ Pójść po rozum do głowy”, scenariusz i reżyseria: Maria Lenarczyk. Nagroda dla szkoły: telewizor          

 

Więcej…

 

Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 16 marca 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą gminę reprezentowali uczniowie Gimnazjum z Zespołu Szkół im. ks. Bronisława Markiewicza w Rudzie Talubskiej w składzie:

  • Edyta Guba kl. III b,
  • Aleksandra Matysiak kl. III b
  • Małgorzata Lis kl. III b.

Laureatkami konkursu zostały Małgorzata Lis zdobywając III miejsce oraz Aleksandra Matysiak zajmując V miejsce.

Opiekunem uczniów odpowiedzialnym za ich przygotowanie do turnieju była Pani  Ewelina Ochnio-Kąkol.

 

X Turniej Unihokeja

W czwartek, 5 lutego 2015 roku odbył się X Turniej Unihokeja o Puchar Wójta Gminy Garwolin. Turniej zorganizował Zespół Szkół w Rudzie Talubskiej. W tym roku chcemy szczególnie podziękować Publicznej Szkole Podstawowej w Rębkowie, za udostępnienie na czas Turnieju sali gimnastycznej, z powodu trwającego remontu w ZS w Rudzie Talubskiej.

Więcej…

 
Więcej artykułów…

nasza-gmina

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Szukaj na stronie
Reklama
Rachunek bankowy
Reklama
Polecamy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama