Prace literackie uczniów

Gminny Konkurs Literacki "Mamo, Tato nie pij..."

Praca Anny Wawer – uczennicy Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej

Środa, 10 kwietnia

Wróciłam ze szkoły. Było tak po 15.00. Wchodząc do domu, ujrzałam to samo co od paru tygodni. Ona znów była pijana, a przecież rano zostawiałam ją jeszcze trzeźwą!

Przyrzekałaś mi wczoraj, że to był ostatni raz.

Poprawiony (niedziela, 13 lutego 2011 14:05)

Więcej…

 

Gminny Konkurs Literacki "Mamo, Tato nie pij..."

Praca Magdaleny Filipczak – uczennicy Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej

 

6 grudnia 2009 r.

Kochany Pamiętniczku!

Dzisiaj Mikołajki. Nie łudziłam się i nie zaglądałam rano pod poduszkę. Wiedziałam, że nic tam nie znajdę. Nawet najmniejszej czekoladki. Rodzice nie zaprzątają sobie mną głowy. W końcu mają swoje zmartwienia typu: „Do licha! Nie mam piwa!”. Jest tak od jakichś trzech lat. Kiedy zmarła babcia, już nikt nie zakradał się w nocy do mojego pokoju, by pod poduszką zostawić skromną niespodziankę.

Więcej…

 

Gminny Konkurs Literacki "Mamo, Tato nie pij..."

Praca Patrycji Gadoś – uczennicy Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej

Krystyna, 10.12.2009 r.

Kochana Mamo, Kochany Tato!

Minęły już dwa lata i trzy miesiące od naszego rozstania, A ja ciągle wyobrażam sobie, że to było wczoraj. Tego po prostu chyba nie da się wyrzucić z pamięci. Rozstanie. Nawet nie widzieliście, kiedy mnie od Was zabrano, byliście zupełnie pijani. Teraz też nie próbujecie walczyć o mnie.  Czy alkohol jest ważniejszy? Czy alkohol zastąpił Wam miłość dziecka, pocałunki, przytulenia? A przecież nie zawsze było źle! Kiedyś byliśmy kochającą się  rodziną, a ja Waszą maleńką kruszyną. Chodziliśmy razem na spacery, na lody. Potrafiliśmy śmiać się i rozmawiać. Do czasu pojawienia się problemu, mojego największego wroga - ALKOHOLU.

Więcej…

 

Gminny Konkurs Literacki "Mamo, Tato nie pij..."

Praca Weroniki Czmoch – uczennicy Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej

Krystyna, 04.12.2009 r.

Mamo, Tato!

Dźwięk tłuczonego szkła! Ciągłe krzyki i kłótnie! To przez Was nie mam prawdziwego dzieciństwa... Codziennie sięgacie po alkohol, który niszczy całe nasze życie. Kocham Was, ale swoim zachowaniem zadajecie mi ogromny ból... Zostaję sama z problemami, na których rozwiązanie brak mi sił! Los bawi się moim życiem, składającym się tylko z szarych dni i milionów wylanych łez.

Więcej…

 

Gminny Konkurs Literacki "Mamo, Tato nie pij..."

Praca Aleksandry Kisiel – uczennicy gimnazjum w Publicznym Zespole Szkół im. Bronisława Markiewicza w Rudzie Talubskiej

20 października, wtorek

Hej, Pamiętniku.

Dawno nie pisałam. Dlaczego? Pewnie się zdziwisz, ale wiele zmieniło się od tamtej soboty. Dwa tygodnie temu byłam zupełnie nieświadoma tego, co, dzień w dzień dzieje się w moim domu. To, że starszy bije matkę, wiedziałam, ale… ale, że ona pije? W życiu. Nie, nie, po prostu nie mogę w to uwierzyć. Jaki przykład… chociaż, co ja gadam? Przecież nie analizuję żadnego słowa wydobywającego się z jej zmęczonych ust. Jestem złą córką, tak. No i co?

Więcej…

 
Więcej artykułów…

nasza-gmina

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Szukaj na stronie
Reklama
Rachunek bankowy
Reklama
Polecamy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama