Wydarzenia

Konkurs na krótkie formy teatralne "Eko-bajka"

Wójt Gminy Garwolin zaprasza do udziału w projekcie

pn."Konkurs na krótkie formy teatralne – „Eko-bajka”  

dofinansowanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

organizowanym przez Gminę Garwolin.  

Szczegółowe informacje w załączonych materiałach.

Prosimy o zapoznanie się i zgłaszanie do udziału w projekcie.  

alt

Więcej…

 

Bezpieczne wakacje w Szkole w Rębkowie

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Rębkowie mieli okazję do bezpiecznego spędzenia wakacji w czasie zorganizowanych w dniach 22-26.08.2016 r. półkolonii.

Jak co roku na wypoczynek wakacyjny zgłosiło się dużo chętnych uczniów.

Każdy dzień obfitował w wiele atrakcji. Uczniowie bawili się w pląsy integracyjne zarówno w języku polskim jak i angielskim, korzystali z rekreacji wodnej na basenie Garwolanka, rozwijali zainteresowania sportowe. Ulubioną grą była ciesząca się popularnością od lat piłka nożna i unihokej.

Koloniści uczestniczyli też w wycieczce do Warszawy, gdzie poznawali naukowe tajniki w Centrum Nauki Kopernik, zwiedzili Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa oraz Powozownię w parku w Łazienkach Królewskich.

Na zakończenie półkolonii uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wypoczynek uczniów był możliwy dzięki życzliwości Wójta Gminy Garwolin Pana Marcina Kołodziejczyka.

Więcej…

 

Ekoprzedszkolaki z Sulbin

W VIII edycji konkursu ekologicznego organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego przedszkolaki z Sulbin zdobyły wyróżnienie. tematem pracy były "Łąki, puszcze, parki i dolkiny rzeczne" Konkurs został zrealizowany dzięki dotacji w wysokości 13 642,60 zł ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Nagrody laureatom wręczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i prezes zarządu Funduszu Artur Dąbrowski.

Więcej…

 

Podsumowanie konkursu Ekostworek

Gmina Garwolin w marcu ogłosiła konkurs plastyczny do udziału którego przystąpiło 9 placówek oświatowych z terenu Gminy Garwolin. Pisaliśmy o tym wydarzeniu http://www.garwolin-gmina.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1662:ekostworki-zawadny-gmin-garwolin 

Zwycięzcami zostały zespoły, które zgromadziły największą liczbę punktów w danej kategorii wiekowej.

I miejsce w grupie 3-4 latków zajęły dzieci z Zespołu Szkół im. Bronisława Markiewicza w Rudzie Talubskiej: Maja Pełka, Monika Miszta, Michał Lis, Kajetan Szczegot.

I miejsce w grupie 5-6 latków zajęły dzieci z Publicznego Przedszkola w Sulbinach: Alicja Teperek, Amelia Krupa, Natalia Kęder, Julian Kwas.

Każde z wymienionych wyżej dzieci otrzymał zestaw składający się z: plecaka i programu komputerowego.

Spośród placówek biorących udział w konkursie czołowe miejsca zajęły:

I miejsce Publiczne Przedszkole w Sulbinach (nagroda aparat fotograficzny o wartości 3500,00 zł)

II miejsce Publiczne Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Michałówce (nagroda aparat fotograficzny o wartości 3000,00 zł)                                              

III miejsce Zespół Szkół im. Bronisława Markiewicza w Rudzie Talubskiej (nagroda laptop o wartości 2 377,00 zł) 

alt

Więcej…

 

I miejsce dla Teatru Stonoga z Rębkowa

11 i 12 czerwca br. w garwolińskim Centrum Sportu i Kultury miał miejsce finał jednego z najbardziej prestiżowych festiwali teatralnych na Mazowszu – Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich zorganizowany już po raz XVI przez Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie. MFTA jest festiwalem wędrownym (stąd co roku odbywa się w innym z mazowieckich miast), a przedstawia dorobek artystyczny najlepszych amatorskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych z Mazowsza. Tegoroczna edycja okazała się bardzo udana dla Teatru STONOGA działającego w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Rębkowie, który do finału trafił jako laureat festiwalu Srebrna Maska w Siedlcach.

Młodzi aktorzy na scenie CSiK zaprezentowali spektakl „Baśń o Rycerzu bez Konia”, a ich gra tak spodobała się Jury w składzie: Zuzanna Grabowska – aktorka, Rafał Królikowski – aktor, Sławomir Krawczyński – reżyser teatralny, dramaturg, scenarzysta, że otrzymali pierwszą nagrodę w wysokości 1.500 złotych w kategorii teatrów dziecięcych.

Dzieci miały nie lada zadanie, gdyż występowały jako pierwszy zespół, przy pustej widowni i przed oficjalnym otwarciem drugiego dnia Festiwalu. Spisały się jednak na medal.

Teatr STONOGA wystąpił w składzie: Marta Boryń, Katarzyna Głowala, Klaudia Głowala, Kacper Grędzik, Weronika Kozłowska, Aneta Mitek, Małgorzata Mitek, Wiktoria Mroczek, Karolina Ornat, Bartłomiej Ostolski, Hanna Pytel, Małgorzata Rychlik, Julia Winek, Karolina Zielińska. 

alt

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (dyplom 2.jpg)dyplom 2.jpg386 Kb

Więcej…

 
Więcej artykułów…

nasza-gmina

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Szukaj na stronie
Reklama
Rachunek bankowy
Reklama
Polecamy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama