świadczenie wychowawcze : rodzina 500+

Ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci przewiduje iż rodziny co miesiąc otrzymają świadczenie wychowawcze w wysokości po 500 złotych na drugie i kolejne dziecko do ukończenia przez nie 18 lat.

W mniej zamożnych rodzinach o dochodach do 800 złotych na osobę w rodzinie lub 1200 złotych w rodzinach z niepełnosprawnym dzieckiem wypłata będzie przysługiwała również na pierwsze dziecko.

WSKAZÓWKI DLA BENEFICJENTÓW PROGRAMU

- Rodziny, które będą chciały skorzystać ze świadczeń wychowawczych w ramach programu zwanego potocznie „ Rodzina 500 + „ od kwietnia będą miały trzy miesiące na złożenie wniosku

- Świadczenia dla mieszkańców Gminy Garwolin będzie wypłacał Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Garwolinie.

- Sposób wypłaty będzie najbardziej dogodny dla rodziców, czyli przede wszystkim przelewem na konto.

- Wnioski będzie można składać od kwietnia do końca czerwca 2016 roku – przyjmowanie wniosków rozłożono w czasie w celu uniknięcia kolejek. Rodziny będą miały więc na złożenie wniosku 3 miesiące a i tak otrzymają świadczenie liczone od kwietnia na cały okres zasiłkowy 2016/2017.

- Wnioski składane w lipcu będą realizowane na bieżąco /czyli od lipca do końca okresu zasiłkowego 2016/2017/

- Wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć w GOPS, za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez Internet : za pomocą bankowości elektronicznej, PUE ZUS, ePUAP oraz portalu empatia.mrpips.gov.pl dla osób chętnych do złożenia wniosku przez internet polecamy artykuł : http://garwolin-gmina.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1566:jak-nie-sta-w-kolejkach-po-wiadczenie-wychowawcze-program-rzdowy-500&catid=60:2015

- Osoby ,które pobierają świadczenia rodzinne nie przedstawiają nowych zaświadczeń składając wnioski o świadczenie wychowawcze

- Osoby które nie pobierają świadczeń rodzinnych składając wniosek o świadczenie wychowawcze z kryterium  /na wszystkie dzieci/ przedstawiają ; oświadczenia o dochodach ; dowód osobisty, akty urodzenia dzieci, zaświadczenie o wysokości gospodarstwa rolnego lub nakaz podatkowy za 2014r.- W przypadkach uzyskania lub utraty dochodu w okresie od   2014 r. /np. podjęcia/ utraty pracy, podjęcia/zakończenia stażu, rozpoczęcia działalności gospodarczej i inne/ wymagane będą dodatkowe dokumenty.

Szczegółowe informację udzielane są pod numerem telefonu 25 682 05 60 wew 50 oraz 61 oraz drogą mailową pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Poprawiony (wtorek, 08 marca 2016 14:39)

 

nasza-gmina

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Szukaj na stronie
Reklama
Rachunek bankowy
Reklama
Polecamy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama